Jakie mleko modyfikowane dla dziecka wybrać?

Żywienie niemowląt oraz małych dzieci wymaga szczególnej uwagi. Podstawowym pokarmem do około pierwszego roku życia jest dla dziecka mleko – matki albo modyfikowane. Po tym czasie nadal powinno stanowić ważny element diety. Mleko Bebiko 3 jest przystępnie cenowo propozycją dla dzieci, które po pierwszym roku życia są odstawiane od piersi albo kontynuują picie mleka modyfikowanego. Jakie jeszcze zalety ma to mleko, dlaczego warto je wybrać?

Bebiko 3 – kompletny skład dla małych dzieci

Intensywny rozwój dziecka oraz kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych ma miejsce przede wszystkim w pierwszych trzech latach jego życia. Dlatego też wybór mleka modyfikowanego ma spore znaczenie dla wsparcia tego rozwoju. Mleko po pierwszym roku życia Bebiko 3 cechuje starannie opracowany skład, który zawiera najważniejsze składniki odżywcze w optymalnych dla dziecka proporcjach:

– białko – podstawowy budulec ciała,

– węglowodany – dające niezbędną energię,

– minerały – wapń dla rozwoju zdrowych kości i zębów, żelazo, magnez, jod,

– witaminy – A, C, D – zdrowe kości i wzrok, równowaga organizmu,

– GOS.FOS – dla lepszej odporności,

– kwasy tłuszczowe omega-3 – ALA dla prawidłowego rozwoju mózgu.

Zgodnie z przepisami, w trosce o zdrowie dziecka mleko modyfikowane Bebiko 3 nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Produkt nie ma w składzie także oleju palmowego czy wzmacniaczy smaku.

Kiedy stosować Bebiko 3?

Mleko modyfikowane Bebiko 3 jest przeznaczone dla dzieci po okresie niemowlęcym, to jest po pierwszym roku życia. Należy wprowadzać je stopniowo, mieszając z poprzednim mlekiem podawanym dziecku, na przykład Bebiko 2. Produkt powinien zostać przygotowany zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dzięki przystępnej cenie i dobremu składowi Bebiko 3 jest chętnie wybierane przez rodziców. Produkt można kupić w niemal każdym sklepie mającym artykuły żywnościowe dla niemowląt i małych dzieci, dlatego nie zachodzi obawa, że w razie niedostępności trzeba będzie zmieniać rodzaj mleka.